Час: 2018-05-28 09:56:38

Студенти УАБС вчаться ухвалювати та розподіляти бюджет Європейського Союзу

В коворкінг-центрі наукової бібліотеки відбулася зустріч студентів 4 курсу з делегацією Представництва Європейського Союзу в Україні: радником з питань преси та інформації п. Вікторією Давидовою та експертом з європейської тематики п. Анатолієм Марциновським.

Гості запропонували студентам інформаційну гру-симуляцію «Ухвалення та розподілення бюджету в Європейському Союзі», присвячену питанням функціонування фінансової системи Європейського Союзу. Її метою було дати учасникам краще зрозуміти особливості та функції бюджету ЄС; принципи його побудови та розподілу, в тому числі що стосується України.

Студенти умовно поділилися на команди «Ради Європейського Союзу» та «Європейського парламенту».

Команда «Ради ЄС» повинна була  скласти бюджет Європейського Союзу, визначити статті його доходів та витрат, сформувати видатковий Кошторис ЄС та аргументовано захистити його.

Команда «Европарламенту»  затверджувала поданий проект Кошторису ЄС, розподіляла бюджетні витрати на «обовязкові» та «необовязкові», обгрунтовано збільшувала або зменшувала їх.

Спільне обговорення поставлених завдань та активна полеміка при проведенні гри-симуляції дозволили студентам на власному досвіді зрозуміти принципи формування бюджету та витрачання коштів Європейського Союзу.

Сподіваємося, що отриманий позитивний європейський досвід допоможе нашим студентам у подальшому на практиці застосовувати його при формуванні бюджету та розробці принципів бюджетного устрою України.